Trikotilomani tedavi yöntemleri

Trikotilomani tedavi yöntemleri nedir ?
Trikotilomani bir hastalık çeşidirdir ! Trikotilomani rahatsızlığı  saç yolma olarak kendini gösterir. Her yaşta ortaya çıkabilen bu rahatsızlığın bir yaş sınırı yoktur her yaşta ortaya çıkabilir. vücuttaki bütün kılları koparmayı alışkanlık haline getirme halidir. Bu alışkanlık bir süre sonra karşı çıkılamaz bir hale gelir. Hastalık kendini bu şekilde çok rahtlıkla belli eder. Trikotilomani psikolojik bir rahatsızlıktır. Tedavisi psikolojik ve hastanelerin ilgili bölümlerinde tedavisi sunulmaktadır.

Trikotilomani gelişmesinde Rol oynayan sebebler

Kontrol Bozuklukları nelerdir ? Trikotilomani tedavi yöntemleri

Trikotilomani hastalığı kendini tekrar eden başka bir rahatsızlığa bağlı değildir, bilenen zararı saç kayıpları yaşanmasıdır. kişi saçlarını çektiğini ifade eder.tanısı basit bir hastalıktır.Bu saçları çekme isteği sık sık olmasa da kedini belirli ruh hallerinde daha belirgin hali gelebilir. İlk başlarda gergin sinirli endişeli düşünce hallerinde bu eylem yapılırken. ilerleyen safhalarda saç yolma davranışından sevk alma haliyle süre gelebilir.

Trikotilomani Teşhisi basit olsada Tanı işin uzmanı doktor tarafında konulabilir. Araştırmacılar trikotilomani ile ilişkili davranışlar dizi açıklamak için tümcecik Vücut Odaklı davranış Kontrol bozukluğu.

Çekerek veya gerçek yol açması muhtemeldir durumları Algıla (ideal, önce ya da en kısa sürede başlar çekerek gibi) çekin çağrısı.
Hemen alternatif davranış meşgul.
Çekme çağrısı olsun veya olmasın yaşıyorsanız, uygulama için bu sıra günde en az 6 kez tekrarlayın.
Bu dizisi çekmek için bir dürtü var her zaman kullanın. Gerekli olduğu sıklıkta bunu tekrarlayın.

Tam bir tedavi planı genellikle ellerini işgal ve zihninizi çekin çağrısı almak için birkaç diğer başa çıkma stratejileri içerir. Genellikle Trikotilomani ve BFICD ile ilişkili sekonder düşük benlik saygısı ve depresyon için tedavi de kendinize olan güveninizi geliştirmek ve yolda geri almak için yardımcı olabilir.