Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi hasar görmüş ve dökülmeye yüz tutmuş saçları güçlendirmek ve tekrar sağlıklı hale getirmek için uygulanan tedavi yöntemine verilen isimdir. Saçların doğal yollardan yıpranması, kötü bakım, dengesiz beslenme gibi daha sayılacak bir çok nedenden ötürü güçsüz ve dökülmeye yakın saçlar için uygulanan bu yöntem için doktorunuz gerekli incelemeleri yapıp sizden de talep ettiği bilgilere verdiğiniz doğru cevaplarla uygun teşhisi koyar.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır ?

Saç Mezoterapisi doktorun teşhis ettiği nedenlere karşılık gelecek güçlendirici ve canlandırıcı çözümleri hayata geçirecek belirli medikal ilaç takviyeleri ile birlikte yapılır. Doktorunuzun verdiği ilaçlar saç dökülmesine neden olan eksiklikleri giderdiği ve onardığı için dökülmeyi durdurmak mümkündür. Bunların yanı sıra saç lazeri, gıda takviyesi gibi tedavi edici ve destekleyici diğer tedavi yöntemlerine de başvurulabilir.

Mevcut saçı korumak ve güçlendirmek ayrıca güçsüz olan saçları da tekrar hayata döndürmek için en çok kullanılan yöntemdir. Saç ekimi yapılmadan önce veya yapıldıktan sonra da doktorunuz uygun görürse bu tür takviye veya tedavilere başvurabilir. Bilindiği gibi saç dökülmesinin bir çok nedeni vardır ve bunlardan bir kaçı bir arada bulunursa bunlara karşı yapılacak manevralar ve bundan en az veya hiç etkiyle kurtulmanın yolları da yine bu tedavide yatabilir.

Her zaman için uzman bir doktor uzman bir yardım demektir ve birden fazla soruna çözüm demektir. Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçlarda da oluşabilecek yan etkiler vardır ve bu yan etkilerden de korunmanıza yardımcı olunacaktır.