Saç Dökülmesi

Erkeklerde saç dökülmesi çok sık görülen bir durum olmakla beraber tespit edilen ve edilemeyen bir çok nedeni mevcuttur. Bunları temel olarak sıralayacak olursak; genetik, her hangi bir hastalık,  kozmetik, kimyasal, hormonsal, bilinçsiz veya yanlış bakım, yanlış tarama, çevresel faktörler, dengesiz ve yetersiz beslenme, bilinçsiz ilaç kullanımı, saç tipine uygun olmayan kozmetik kullanımı ve hastalık gibi bir çok dökülme tipi vardır. Şu an Dünyada için saç kayıplarının telafisinin kanıtlanmış tedavisi olarak saç ekim uygulanmaktadır

Saç Dökülmesi Durumunda Ne Yapılmalı ?

erkeklerde saç dökülmesi

saç dökülmesi durumunda yapılması gerekenler

Herhangi bir nedenden dolayı zayıflayıp seyrelmeye başlayan saçlar dökülmeye yakın hale gelir. Normal bir insandan günlük 50 veya 100 saç teli dökülmesi normal olarak ele alınır. Bu miktarlar üzerinde bir dökülme veya sabah uyanıldığında yastıkta görülen fazla saç teli tehlike habercisi olabilir. Bu tür bir durum görüldüğünde en kısa sürede bir doktora görünüp durumu bildirmekte fayda vardır.

Saç dökülmesi konusunda bütün aşamaları ve belirtileri tüm detaylarıyla doktorla paylaşmanız teşhis koyması adına doktorun işini kolaylaştıracak size de olası bir tedavi ve sonuç alma adına muazzam bir zaman kazandıracaktır. Edinilen bulgular ve teşhis sonrasında alınacak tedbirler saçlarınızın bir zarara uğramadan kurtulmasını sağlayabilir. Eğer geç kalınmışsa bunu da doktora eksiksiz bir şekilde belirtmek gerekmektedir. İlk dökülmenin ne zaman olduğunu ve ne sıklıkla döküldüğünü mutlaka doktora söyleyiniz.

Unutmayınız ki saç dökülmesinin bir çok nedeni vardır ve dökülmeye neyin yol açtığını belirlemek adına vereceğiniz bilgiler önemli rol oynamaktadır.  Saç mezoterapisi bu sorunun tedavisi için uygulanmaktadır.