Seboreik Dermatit ve Saç Dökülmesi

Seboreik dermatit ve saç dökülmesi konusunda temel bilgiler vereceğimiz bu yazıya öncelikle saç dökülmesindeki bazı temel nedenleri belirterek başlayalım.

Saç dökülmesinin bir çok nedeni vardı ve bunları temel olarak sıralamak gerekirse; mikrobik, genetik, psikolojik, eksik mineral ve vitaminlerden ve herhangi bir tedaviden dolayı dökülebilir. Bazı dökülmeler geçici ve tekrardan çıkabildiği gibi büyük oranda bazı dökülmeler geri dönüşümsüzdür ve artık o bölge saçsızdır. Dökülen alanın büyüklüğü ve genel saç yoğunluğuna göre fue yöntemiyle saç ekimi yapılabilir ve doğal bir görünüme yaklaşılabilir. Bu tür durumlarda öncelikle bu konuda uzman bir doktora gidilebilir ve en ufak detaya kadar bilgi alışverişi yapılıp bilgi sahibi olunabilir.

Seboreik Dermatit ve Saç Dökülmesi

Gelelim seboreik dermatit ve saç dökülmesi konusuna, seboreik dermatit, egzema olarak da bilinmektedir ve vücut derisinde kabuklanma pul pul olması gibi belirtileri vardır. Kafanın saç bölgelerinde de görülmesi durumunda büyük miktarlarda saç dökülmesi yoğun yağlanmayla birlikte görülebilir. seboreik dermatit ve saç dökülmesi yaşayan kişi psikolojik olarak da yıkıma uğrayabilir çünkü oldukça hızlı sürelerde çok miktarda saç kaybı yaşayacaktır. Bu gibi durumlarda öncelikle bir cilt doktoruna gidip uygun ilaç ve şampuan tavsiyelerini alıp uygulama yapılması her zaman için çok önemlidir. Seboreik dermatit için satılan şampuanlar reçetesiz satıldığı için piyasada onaysız ürünlere de eğer ki dikkat etmezsek rastlamak mümkündür. Bu nedendendir ki cilt doktoruna gitmeniz gereklidir ve dermatit çeşidine göre içerik oranlarının değiştiği farklı ürün önerebileceğini aklınızdan çıkarmayın ve bilinçsiz bir şekilde alınıp kullanılan şampuan kişiyi daha da zor duruma sokabilir.