Kadınlarda Saç Dökülmesi

Kadınlarda saç dökülmesi öncelikle genetik olabileceği gibi bir çok nedenden ötürü meydana gelmektedir. Bunlardan bazıları; yapılan bir doğum sonrası, mevsimsel şartlar, yaşlanmaya bağlı dökülmeler, herhangi bir tedavi ve kullanılan ilaçlarla alakalı olabilmektedir.

kadınlarda saç dökülmesi

kadınlarda saç dökülmesi ve nedenleri

Bunlar gibi nedenlerden dolayı dökülen saçlar kadınlarda psikolojik olarak derin etkiler bırakır. Bu konuda kesinlikle uzman bir doktora görünüp eğer gerekiyorsa bir tedavi planlanabilir veya doktorun tavsiyesiyle bazı ilaç ve takviyeler kullanılabilir. Saç bakımı yaptırırken kuaförlerin bilinçsizliği, kalitesiz veya sahte ürün kullanımı, saç şeklinize uygun olmayan ısı ve uygulamalar gibi bir çok neden de kadınlarda saç dökülmesine yol açar.

Saç dökülmesi karşısında alınabilecek küçük önlemler

Bu tehlikelere karşı yapabileceğimiz temel bir kaç önlemle bu riskleri minimize etmiş oluruz. Öncelikle saç tipimizi öğrenip buna göre ürün kullanılmasını sağlayabiliriz. Küçük çaplı işlemleri kuaföre değil kendimiz yapmaya çalışabiliriz. Saç rengini iyi belirleyip çok sık değişiklik yapmamalıyız. Kullanılan saç boyasının orjinal olup olmadığını iyi kontrol etmeliyiz gerekirse kendimiz temin etmeliyiz. Küçük de olsa olağan dışı bir belirti gördüğümüzde mutlaka doktora gitmeliyiz veya bilgi almalıyız. Bu küçük ama etkili önlemlere dikkat ettikten sonra muhakkak ucuz hatalara kurban gitmek önlenecektir. Vücudumuzun doğal parçalarının bir çoğu kendisini yenileyebilmesine karşın zarar görmekle kayıp etmek arasındaki farka dikkat etmemiz gerekmektedir.