Fue Yöntemi

Fue ingilizce follicular unit extraction teriminin kısaltması olup erkek tipi saç dökülmesinde en etkili ve doğal çözüm olarak bilinmektedir. Saç tellerini kökleriyle alıp ekim yapılacak bölgeye nakledilmesine denir.

Fue tekniği ile Saç ekimi yaptıracak kişinin doktora başvurmasından sonra yapılacak incelemelerde ekim yapılabilecek alan, yapılmak istenen bölge, alınabilecek greft sayısı, istenilen yoğunluk gibi bir çok kriterin yerine getirilmesiyle olabilmektedir. Fue yöntemiyle yapılabilecek nakil için vücudun herhangi bir yerinden alınan bir saç veya kıl ile yapılabilir ancak DHT diye adlandırılan hormon saç ve kıl dökülmesine neden olabildiği için bu hormondan etkilenmeyen tek bölge olan ense kısmından alınan kökler asla dökülmez ve fue yöntemiyle yapılan saç ekimlerinde bu kısımdan alınan kökler nakledilir. Fue yöntemi ile ekilen saçlar konusunda tıp yöntemlerinin geldiği en son noktadır ve en doğal görünüme bu yöntemle ulaşılır.

Fue yönteminde her kök ayrıca nakledildiği için istenildiği şekilde yön vermek ve yoğunluk ayarlamak mümkündür. Bu özellikleri sayesinde kullanılan yöntemler içinde vazgeçilmez olanıdır.

Ekim yaptırmaya karar verdikten sonra doktorunuzun sizin saçınızın yönüne göre karar vereceği greft miktarı ve ön hazırlıklar yapıldıktan sonra genel olarak kış ayları öncelikli olmakla beraber aşırı sıcak havalar tercih edilmemelidir. Gerekli bilgileri doktorunuz size detaylı bir şekilde ve uygun bir planlamayla aktaracaktır. Saç naklini yaptırmadan önce internet üzerindeki bilgilerden ön bir bilgi edinip anladığınız ve anlamadığınız noktaları doktorunuzla görüşüp neticelendirmenizde fayda vardır.